۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ اسفند
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفترامور روستایی و شوراها
صفحه اصلی
1397/07/19 جلسه توسعه کار آفرینی و اشتغال روستایی در شهرستان فریدن
جلسه توسعه کار آفرینی و اشتغال روستایی در شهرستان فریدن
جلسه توسعه کار آفرینی و اشتغال روستایی در شهرستان فریدن روز سه شنبه با حضور  مدیرکل  دفترامور روستایی، فرماندار  شهرستان، بخشداران بخش های زنده رود و مرکزی ، مدیر گروه گردشگری  و رییس مرکز کارآفرینی دانشگاه هنر اصفهان و روسای اتحادیه و تعاونی های دهیاری ها، دهیاران روستاهای شهرستان، برگزار گردید.
فرماندار شهرستان فریدن ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از زحمات دکتر انصاری و تیم همراه گفت: با توجه به اینکه عمده مشکلات جامعه اقتصادی است دولت محترم پیگیر حل این موضوع و مباحث اشتغال از جمله در روستاها می باشد . لذا با توجه به اینکه دهیاران محترم نماینده دولت در روستا و در پله اول قرار دارند باید مبلغ این سیاستها باشند . وضعیت نگاه به اشتغال و فرهنگ اشتغال چگونه است ؟ اشتغال را در پشت میز و اداری دیده ایم که آسیب های زیادی داشته است . با یک دید اجمالی به گذشته می بینیم که دولت شرایط خیلی خوبی را ایجاد کرده و نسبت به گذشته شرایط تسهیل و ریل گذاری صحیحی شده است . باتوجه به تاکیدات دولت محترم ، استاندار محترم و مدیران ارشد محترم استان ، دهیاران گرامی به طور جهادی ورود پیدا کردند و در این مسیر نگاه به اشتغال و فرهنگ ریسک و سرمایه گذاری تغییر کرد . به همراه بخشداران محترم پیگیری کرده و حتی به درب منازل مراجعه کردند و موارد زیادی از طرح ها به فرمانداری ارجاع داده شد که برخی از آنها به نتیجه رسید و برخی هم در دست اقدام است .
در ادامه جلسه دکتر انصاری ضمن تشکر از فرماندار و همه عوامل تشکیل دهنده این جلسه و همچنین تبریک به مناسبت پانزدهم مهرماه روز روستا گفت : جلسه امروز تشریح و توضیح در رابطه با تسهیلات اشتغالزایی است که دهیاران و شرکتهای تعاونی دهیاریها میتوانند از طریق پست بانک اخذ نمایند. وی اذعان داشت مجموعه عقاید ، باورها و اعتقادات جامعه به فرهنگ آن جامعه تبدیل می شود . فرهنگ های خوب را باید پرورش داد و عادات اشتباه را به وسیله آموزش کم کم باید از آن دوری کرد . فرهنگ های خوب مثل فرهنگ عاشورایی ، مثل فرهنگ ایثار و شهادت . اعتقادات مثل نوع دوستی .وی به دلایل مهاجرت روستاییان که از جمله آنها مسائل اشتغال در روستا اشاره نمود . که در این راستا دولت محترم پس از آسیب شناسی با کسب اجازه از مقام معظم رهبری، میزانی از اعتبارات صندوق توسعه ملی را به تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی تخصیص داد و مشخصا به کسانی که قصد تولید و سرمایه گذاری را در این راستا دارند  . دکتر انصاری در خصوص عملکرد دفتر امور روستایی توضیحاتی را ارائه نمود که دفتر امور روستایی طی دوماه توانست اعتبارات مانده از سالهای 95 و 96 را جذب نماید که از چهل میلیارد اعتبارات مربوط به سالهای گذشته فقط ده میلیارد آن جذب شده بود . وی گفت: سهم سامانه کارای استان اصفهان  از کل کشور 3.4 بود که 75 درصد آنرا اختصاص دادند . دبیر آن اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است و اخذ تسهیلات در این سامانه تا مبلغ 250 میلیون تومان در شهرستان ، تا مبلغ شش میلیارد در استان و بیشتر از آن در تهران تصویب میگردد . دهیاران محترم بایستی به همراه شوراهای اسلامی با کمک بخشدار و فرماندار محترم تصمیم گیری نمایند . خطر پذیری اگر نباشد فقط کارهای روزمره را باید پیگیری کنیم اما اگر باورهای غلط را کنار بزنیم میتوانیم گامهای بزرگ و موثری را برای جامعه برداریم . از دهیاران با توجه به سطح سواد و تجربه کافی و شناختی که نسبت به فرصت ها و پتانسیل های شهرستان دارند انتطار داریم از این فرصت های پیش رو با کمک گرفتن از اتحادیه شرکت تعاونی دهیاریهای استان و مشاورین و متخصصین که در اختیار دارند به خوبی استفاده لازم را ببرند . دکتر انصاری به مسئله حق تفکیک و همچنین لغو کردن تفاهم نامه منعقد شده که به اشتباه و غیر قانونی بود نیز اشاره ای داشتند .
جلسه بصورت کارگاهی با حضور معاونت محترم فرمانداری مهندس روستایی ، دکتر شفیعی و تیم همراه ، خانم موسوی از شرکت لیان به صورت پرسش و پاسخ و همچنین ارائه ایده ها ، پتانسیل ها و فرصت ها و نیز مشکلات پیش روی آنها ادامه یافت
پس از جلسه ،دکتر انصاری به همراه فرماندار محترم شهرستان و بخشدار محترم مرکزی و مدیرعامل محترم اتحادیه در روستاهای شهرستان بازدید داشتند .
تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal